"Chtěl bych dát lidem příklad, inspiraci, co všechno mohou ve veřejném prostoru dělat, jak jej mohou za minimální náklady oživit," uvedl Kobza. Projekt šachovnic, který připravuje spolu se svými přáteli, vyjde na zhruba 30.000 korun. K oblíbené stolní hře budou moci kolemjdoucí usednout do podzimu.
Některé šachovnice jsou namalovány na školních lavicích. K dispozici jsou figurky, které se budou na noc schovávat. V případě Grébovky si je hráči budou vyzvedávat u vstupu do parku, jinde je budou po ránu k šachovnicím přinášet dobrovolníci. Kobza doufá, že se figurky nepoztrácí, jinak by v budoucnu nechal na hráčích, aby si přinášeli vlastní.
Klavíry v ulicích se v uplynulých měsících setkaly s pozitivním ohlasem a k Praze se postupně připojila další zhruba třicítka měst. Hitem internetu se v posledních dnech stal cizinec hrající na klavír na pražském letišti. Video si na serveru youtube vysloužilo přes devět milionů zhlédnutí.
"Já vyzývám každého, ať udělá něco podobného," řekl Kobza. "Město je bílé malířské plátno, do kterého můžeme svojí kreativitou kreslit," doplnil. Další nápady na to, jak rozproudit život v ulicích, přibývají. Nápady srší i diskuse na sociální síti facebook.
zdroj: ČTK