Právě se nacházíte:

Berlínské gala 2012

ŽIVĚ - projekt pražského kina Bio Oko přináší na plátna kin další přímý přenos. Na konci roku 31. prosince se diváci mohou těšit na Silvestrovské gala z Berlína. Kromě dirigenta Sira Simona Rattla , berlínských filharmoniků vystoupí speciální host večera, kterým bude slavná Cecilia Bartoli.  

Berlínské gala 2012 – v pondělí 31. prosince 2012 od 17:30h v těchto kinech:

Praha – Světozor
Mariánské Lázně – Slavia
Kolín – Kino 99
Náchod - Vesmír
 
Účinkují: Cecilia Bartoli / Sir Simon Rattle / Berlínští  filharmonikové
 
Program večera:
 
Antonín Dvořák Slovanské tance op. 46 Nr. 1 C-Dur 
Jean-Philippe Rameau Les Boreades 
Georg Friedrich Händel Teseo. Ah che sol...M'adoro l'idol mio
Georg Friedrich Händel Il Trionfo del Tempo e del Disinganno. Lascia la spina
Georg Friedrich Händel Amadigi. Mi deride... Destero
Camille Saint-Saëns Danse macabre op. 40 
Johann Nepomuk Hummel Air à la tirolienne avec variations op. 118 
Maurice Ravel Daphnis et Chloé. Suite Nr. 2 
Johannes Brahms Uherský tanec Nr. 01 g-Moll 
 
Berlínští filharmonikové 
 
Už téměř 130 let hraje Berlínská filharmonie důležitou roli v hudebním životě Berlína. Pod vedením respektovaných dirigentů si orchestr vytvořil vlastní unikátní zvuk a je považován za jednu z nejlepších filharmonií světa. 129 hudebníků z celého světa získalo během své kariéry bezpočet ocenění, včetně britské Classical Brit Award, několik cen Grammy, cenu ECHO Klassic, a mnoho dalších. Jejich koncerty jsou většinou zcela vyprodané – pokud toužíte shlédnout jedno z jejich úžasných představení na vlastní oči, nenechte si ujít Berlínské Gala 2012 live v některém z kinosálů ve Vašem městě. 
 
Sir Simon Rattle 
 
Sir Simon Rattle se narodil v Liverpoolu a studoval na Královské hudební akademii v Londýně. Pro celou generaci milovníků klasické hudby je ztělesněním zázračného dirigenta. V posledních letech pak jasně prokázal, že je nejen ispirací, ale také vynikajícím mentorem nastupující dirigentské generace. V roce 1994 obdržel Simon Rattle z rukou britské panovnice  rytířský řád. Od té doby získal mnoho dalších ocenění, například hudební Classical Brit Award. Po 16 letech pravidelného hostování u Berlínské filharmonie se stal v září roku 2002 jejím vrchním dirigentem a zároveň také uměleckým ředitelem. Společně s ní pravidelně vystupuje na pódiích celého světa. Vychutnejte si umění tohoto jedinečného dirigenta na berlínském Gala 2012 už 31.prosince ve Vašich kinech. 
 
Životopis Cecilie Bartoli 
 
Cecilia Bartoli vystupuje v nejvýznamnějších koncertních halách Evropy, Spojených Států i Japonska. Před nedávnem debutovala také v Hongkongu a Austrálii. Má za sebou vystoupení na prestižních festivalech a v operních domech jako je Metropolitní opera v NY, Dům královské opery v londýnské Covent garden, milánská La Scala, bavorská Státní opera v Mnichově, salcburský festival či Theater an der Wien a Curyšský operní dům, kde se mnohokrát představila ve svých debutových operních rolích. 
 
V současné době se profesně soustředí zejména na barokní období a období počátku 19.století – éru italského romantismu a belcanta. V roce 2008 zahájila vlastní projekt zasvěcený legendární pěvkyni, Marii Malibran, jejíž 200. výročí narození, připadající na 24.března 2008, se v Malibranině rodné Paříži stalo historickým datem: Cecilia tu v budově Salle Pleyel uspořádala Malibran-maraton, jehož ústředním počinem byla trojice koncertů, odehraných během jediného dne. Na této akci spolupracovala mimo jiné s Langem Langem, Vadimem Repinem, Adamem Fischerem či Myung-Whun Chungem. Současně se slavností uvedla Paříž film pojednávající o Malibran. Projekce na velkém plátně se odehrála před budovou Hôtel de Ville, vedle níž zaparkovalo také Bartolino “Muzeum Marie Malibran na kolečkách”, aby tak uctilo významné datum. Slavné výročí dále inspirovalo vydání CD Maria, DVD The Barcelona Concert/Malibran Rediscovered, rozšířená koncertní turné Cecilie Bartoli a její operní vystoupení v rolích Cenerentoly, Sonnambuly a Halévyho Clary v Malibranové opeře, která byla naposledy předvedená v roce 1829. První úplná nahrávka Sonnambuly s doprovodem dobových nástrojů a (historicky věrným) mezzosporánem v titulní roli (s Juanem Diegem Flórezem v roli Elvina) završila tuto fantastickou poctu osobnosti Marie Malibran. 
 
“Revoluce romantismu” pokračovala s velkou senzací v dortmundském Konzerthausu v červnu 2010, s historicky poučeným provedením Normy. Ceciliu Bartoli v hlavní roli doplnil Thomas Hengelbrock, který řídil Balthasar-Neumann-Ensemble – orchestr dobových nástrojů, a obsazení, reflektující původní vokalitu Belliniho doby. Před nedávnem přineslo úsilí o re-evokaci dobového zvuku a vokality další ovoce také v podobě dvou jevištních adaptací Rossiniho v Curychu: Le comte Ory (ve zremasterované hudební edici)  a Ottelo (v němž Cecilia předvedla ohromující debutový výkon v roli Desdemony). Obě představení doprovázel Orchestra La Scintilla na dobové nástroje, a byla řízena Muhai Tangem. 
 
Ceciliina poslední výprava do barokní éry je nicméně z roku 2009; zahájila ji dechberoucím průletem Neapolí 18.století, s jejími hvězdnými kastráty. Krom nahrávky sólového alba Sacrificium, které lámalo prodejní rekordy, se koncerty s do té doby neznámým kastrátským repertoárem odehrály prakticky ve všech evropských metropolích. Dalším významným momentem byla koncertní provedení Handelova Giulia Cesara, řízeného Williamem Christie v budově Salle Pleyel (Paříž) s Andrease Schollem a Philippem Jarousskym. Za album Sacrificium získala Bartoli svou, v pořadí už 5.cenu Grammy v kategorii “Nejlepší hlasový výkon v žánru klasické hudby”.
 
 
Další potřebné informace najdete na webových stránkách www.izive.net a také na sociálních sítích – Facebook, Google+ či Twitter